Deze cursus gaat zeker door! Deze tweedaagse cursus is gericht op het procederen in WIA-zaken. De insteek is praktisch. Het WIA-dossier komt uitgebreid aan bod; hoe moet u het lezen en waar moet u op letten zijn vragen waar de docent, specialist op dit gebied, Natascha Schenk antwoord op geeft. Daarbij bespreekt zij ook de relevante jurisprudentie. De nadruk ligt op het krijgen van praktische handvaten.
De cursus bestaat uit twee dagdelen:
Voor beide dagdelen geldt dat aan de hand van een voorbeeld van een UWV dossier en de besproken stof een gezamenlijke checklist gemaakt wordt. Na afloop van de cursus heeft u dan twee checklists die u kunt gebruiken bij de behandeling van een WIA-dossier.
De cursus is deels interactief en is praktijkgericht. Tijdens de cursus maakt u ook een aantal opdrachten. U hoeft hiervoor van te voren niets voor te bereiden. Aan bod komen bijvoorbeeld arbeidsdeskundig onderzoek, verzekeringsgeneeskundig rapport, medisch onderzoeksverslag, FML, KFML, resultaat functiebeoordeling, recapitulatie voorselectie, etc. Natascha Schenk staat met u stil bij de volgende vragen:
Door het volgen van deze cursus krijgt u meer begrip van de WIA-systematiek, zodat u vragen van cliënten ook makkelijk kunnen beantwoorden. Voorbeelden die aan de orde komen zijn onder meer:
Aan het einde van deze cursus weet u precies hoe de rechtspraak hieromtrent is en hoe u die moeten uitleggen aan cliënten.
Doelgroep: advocaten, verzuimexperts, arbeidsdeskundigen, HR-medewerkers, UWV-medewerkers, rechtsbijstandsjuristen
Niveau: actualiteiten
Programma
12.30 | Inloop met koffie en thee |
13.00 | De arbeidsdeskundige beoordeling |
14.30 | Middagbreak |
15.00 | Vervolg - De arbeidsdeskundige beoordeling |
16.30 | Einde cursus - Deel I |
Dag 2 | |
12.30 | Inloop met koffie en thee |
13.00 | De verzekeringsgeneeskundige beoordeling |
14.30 | Middagbreak |
15.00 | Vervolg - De verzekeringsgeneeskundige beoordeling |
16.30 | Einde cursus |